Kategoria TOP 100 Ranking filmów TOP100

Ranking najlepsze filmy z danych lat. Fajne filmy, które warto obejrzeć.

Assassin’s Creed (2016)

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Callum Lynch, może doświadczać wspomnień zapisanych w genach swojego przodka. Jest nim XV wieczny Hiszpan, którego korzenie sięgają legendarnych Asasynów. W ten sposób zdobywa wiedzę, która pozwala mu stawić czoła złowrogiej organizacji Templariuszy w jego współczesnym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=6ET98EveSeQ
Oceń film:
Czytaj dalej

Porady na zdrady ( 2016)

Kalina i Fretka to dwie współlokatorki, które łączy nie tylko pasja do gotowania, ale również kłopoty.
W ten sam dzień rzucają ich faceci, ale one pomimo rozgoryczenia wpadają na świetny plan zemsty i postanawiają zostać testerkami wierności… Co z tego wyniknie? Czy znają jeszcze swoją miłość?

https://www.youtube.com/watch?v=ScNgq8wR2eg
Oceń film:
Czytaj dalej

„Szczęście sprzyja odważnym” 2016

Mama jedenastoletniej Linh nieoczekiwanie musi wyjechać do Wietnamu. Dziewczynka musi zaopiekować się młodszą siostrą oraz zająć się domem i rodzinną restauracją. Nikt nie może się dowiedzieć że dziewczynki zostały same.

Jest to film skierowany głównie do dzieci, ale porusza poważne tematy: migracji i migrantów oraz  społecznego wykluczenia.

https://youtu.be/2VYW4HcyaVE

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Big Short (2015)

 

Film przedstawia działania kilku analityków ekonomicznych, którzy jako nieliczni przewidzieli kryzys gospodarczy w 2008 roku, wykorzystując tą sytuację do wzbogacenia się. Film oparty na prawdziwych faktach. Film otrzymał Oskara w 2016 roku za najlepszy scenariusz adaptowany.

https://youtu.be/LWr8hbUkG9s
Oceń film:
Czytaj dalej

Dar (2015)

Simon i Robin są młodym, szczęśliwym małżeństwem, kupują wymarzony dom a za kilka miesięcy spodziewają się wymarzonego dziecka. Przypadkiem, spotykają dawno nie widzianego kolegę Simona. Staje się przyjacielem rodziny. Przesyła upominki, które z czasem budzą  niepokój a później przerażenie, wtedy wiadomo że jest kimś innym niż im się wydawało. Kimś z kim Simona łączy mroczna przeszłość za którą trzeba będzie zapłacić.

https://youtu.be/kZOPfhcjARE

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Mad Max: Na drodze gniewu (2015)

Max Mad, prześladowany przez demony przeszłości, postanawia wyruszyć w samotną wędrówkę. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierek z Cytadeli, które uciekają przez Wiecznym Joe w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Tyran zwołuje wszystkie swoje bandy, i rozpoczyna pościg za buntownikami.

https://youtu.be/KlZl_WQQDV8

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Zwierzęta nocy (2016)

Susan Morrow, 15 lat temu opuściła swojego męża, pisarza Walkera. Dziś, Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką. Pewnego dnia, otrzymuje od Walkera, rękopis jego pierwszej książki. Jest to brutalny thriller, który interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie.

https://youtu.be/rnV1gWa9TYA
Oceń film:
Czytaj dalej

Zabójczyni (2015)

Akcja filmu toczy się w Chinach, IX w n.e . 10 letnia Nie Yinniang, córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która szkoli ją na zawodową zabójczynię. Bez wahania eliminuje skorumpowanych namiestników władzy. Pewnego dnia, dostaje rozkaz zabicia mężczyzny, którego miała poślubić.

https://youtu.be/3flWWYMa4vE

 

Oceń film:
Czytaj dalej