Kategoria TOP 100 Akcja

Zastanawiasz się jakie fajne filmy akcji warto obejrzeć? Przedstawiamy propozycje najlepszych filmów akcji, które na pewno Cię zainteresują.

Exodus: Bogowie i królowie (2014)

Film ten to nowe spojrzenie na biblijną opowieść o Mojżeszu i historię Narodu Wybranego, który zdąża do Ziemi Obiecanej. Fabułą choć znana potrafi zaskoczyć zwrotami akcji i obdarciem ze stereotypów. Miłośników efektów specjalnych na pewno zadowolą widowiskowe sceny bitw oraz ciekawe ujęcia kadru pokazujące całość w szerszej perspektywie.

https://youtu.be/pA7jD50fxwk
Oceń film:
Czytaj dalej

300: Początek imperium (2014)

To kolejna część sagi opowiadająca o wojnach grecko –perskich. Tym razem akcja toczy się na morzu, a film jest historią Temistoklesa- generała, który zmienia bieg wojny, a dla którego zjednoczona Grecja jest wartością najwyższą. Na uwagę zasługuje rewelacyjna gra aktorka oraz zapierająca dech w piersiach sceneria.

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Point Break – Na fali (2015)

To przejmująca i trzymająca w napięciu historia o byłej gwieździe sportów ekstremalnych, która chcąc sprostać zadaniu musi podjąć się wzywania, które jest równoznaczne z przekroczeniem granicy własnych możliwości. Czy agent FBI odkryje w sobie na nowo chęć rywalizacji i rozwiąże kryminalną zagadkę?

https://youtu.be/5IEbrHIbGJc

 

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Mad Max: Na drodze gniewu (2015)

To opowieść o prześladowanym przez wspomnienia z przeszłości outsiderze, który jako sposób na życie wybiera samotną wędrówkę. Jednak szybko ta samotna podróż zostaje przerwana, a bohater – mad Max wciągnięty w samo epicentrum wojny nuklearnej, staje się jednocześnie członkiem grupy uciekinierów, którymi dowodzi piękna Imperatorka Furiosa.

 

Oceń film:
Czytaj dalej

Marsjanin (2015)

To historia wydawałoby się przeciętnego człowieka, który po nieudanej ekspedycji pozostaje na Marcie, skazany sam na siebie… ale czy aby na pewno? pomimo tego, że akcja odbywa się w rzeczywistości przepełnionej nowoczesną technologią, jest historią o odwadze, ludzkiej solidarności. Niesie on w sobie przesłanie, że każdy błąd można naprawić i zacząć wszystko od początku.

 

Oceń film:
Czytaj dalej